Kiralık Gulet Göcek Bodrum

Kiralık Gulet Göcek Bodrum

Sayfamızı ziyaret eden siz misafirlerimize kiralık guletler ile gezilecek olan rotada tavsiyelerimiz şudur genelde iki haftalık gulet kiralama misafirlerimize hitaben. Mavi yolculuk için gelecek olduğunuz arkadaş gurubunuzda seçici davranmanızdır. Biz işletme olarak daha önceden yaşamış olduğumuz tecrübeyi sizler ile paylaşmak istedik. Beğendiğiniz kiralık guletler kabin sayısı çok ise , grubunuz bunu doldurmaya yeterli değilse, maliyeti düşünerek başka arkadaş bulup tekneyi doldurmaya çalışmayın! sonradan bulmuş olduğunuz arkadaşlarınız 15 gün süresince sizlere uyum sağlamayabilir. En isabetli karar, arkadaş sayınıza göre, bütçenize uygun gulet kiralamaktır.

1. Gün: (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Misafirlerimizi havaalanından transfer aracı ile alıp, limanda bekleyen kiralık gulete getiriyoruz. Gemiciler, verilen kabinlere valizleri yerleştirdikten sonra tanışma kokteyli var. Güvenliğiniz ve rahatınız için kaptanınız kuralları anlatıyor hemen sonra kaptan makineyi çalıştırıp vira bismillah diyor. İlk koy uzak değil, (at bükü) günün yorgunluğuna dur demek gerek ve ikinci koy, (bedri rahmi koyu) ‘ilk etki, en iyi etkidir’ sözüne en iyi örnek. Akşama, bir zamanlar bir yazara sürgün yeri olan bu cennetteyiz. Yazarın çizdiği balık hala kıyıdaki kayanın üzerinde, kaptanınıza sorun size göstersin.

2. Gün: (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Sabahın, akşamdan daha da güzel olduğu bu koy, kahvaltıda iştah açıyor. Kahvaltı da zaten eksik yok, rotamız Göcek koyunun en dibine, (batık hamama) aman kaptan manevra yaparken sakın coşup denize atlamayın, kaptanınız size uygun zamanı bildirecektir. İsterseniz guletin servis botu sizi kıyıdaki harabeye götürsün. Rivayet Cleopatra’nın burada yüzüğünü söyler. Haksız da sayılmazlar. Beş çayı için tercihimiz (dış göbin koyu),geceleme için (ağa limanına) dümen çeviriyoruz. Bu emniyetli ve sakin koy sabah seyri için gerekli.

3. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Sabah, şafaktan önce kaptan demir kaldırır. Kahvaltı bir başka koyda. İster yatakta kalın ya da gün doğumunu seyretmeye güverteye çıkın. Kameranızı da alın, üç saat sonra (ekincik Semizcedeyiz) Kahvaltı, yüzme molası sonrası yönümüz (Marmaris kumlu bük)Öğlen yemeğine buradayız. Bu sakin, adı gibi nefis koy, yemek, su sporları ve dinlenmek için çok güzel, ama geceleme bir başka yerde (kadırga koyunda) zira sabah yine seyir var.

4. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Kadırga koyunun berrak denizi uyandırsın sizi, kahvaltı için bu eşsiz görüntülü sabahtan sonra, rotamızı (serçe limanı), Bu sarp yamaçlar arasındaki güvenli koy, aperatiflerinizi burada alın, keyifle yüzün, sohbet edin, resimler çekin. Beş çayı sonrası yine şölen var. Tekrar hareket, Bozukkale koyuna gidiyoruz. gecelemeye müsait yer. Tepede hala ayakta duran bu harabeler antik çağlardan, koy da adını buradan alıyor. Sanki duvar görünümlü kayaların arasından girilen bu koy saklı bir cennet gibi. Aşçınız geceyi doyumsuz yapmak için uğraşıyor.

5. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Bozuk kale limanındaki unutulmaz anılar hafızanızdan çıkmayacak eminiz. Rotamız boz burun, o zamanın sünger ve balık avcıları, şimdilerde ahşaptan yat imal ediyor, bükte ve koyda onlarca yat inşası var, görmek mümkün. Öğlen yemeği (Bozukkale Limanında) yatı su ihtiyacı karşılanır, tekrar hareket ederek

(kiliseli adadayız) Yüzme molası kahve ikramı ile şenlenirken, öğlen sonu hisarönü körfezindeki (dirsek büküne) geliyoruz. Bu yerleşimin henüz uğramadığı bakir bölge, turkuaz mavisi denizi ile çok güzeldir. Akşam için farklı planlarınız yoksa, köşedeki yalnız restaurantta akşam yemeği için anlaşabilirsiniz. Taze balık, kalamar ve ahtapotu çok güzeldir

6. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Sabahın erken ışıkları, bol oksijenli, kekik kokan dağlar uyutmaz sizi. Denize girin, yüzmek kahvaltıya kadar sabah sporu olsun. Biraz daha kalıyoruz burada çünkü yolumuz uzak değil, öğleye doğru (kemeriye adasındayız) Yemek ve yüzme molası için demirliyoruz. Siesta’dan sonra yönümüz (selimiye kızkumu) yuzme molası sonrası hareket (dişlice adası) Yanaşıyoruz, bu çok ilginç kaya yapısı denize diğerlerinden farklı olarak, derine dik olarak iner. Başka koylarda görmediğimiz bu coğrafik yapı, tabii ilginç, snorkel yapmak ve yüzmek için mükemmel, geceye buradayız.

7. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Dişlice adasındaki kahvaltıdan sonra, çiftlik limanına hareket ediyoruz. Ortalama 1.5 saatlik bir seyirden sonra (çiftlik limanındayız) Öğlen yemeği için fazla uzunca kalmadan, kaptan kumanya takviyesi için datçaya çevirir rotayı. İkmal sırasında sizde çıkın bu şirin kasabayı gezin yada siestaya devam edin. Yolcular kiralık gulete döndükten ve guletın ihtiyaçları tamamlandıktan sonra, (kargı koyunun) yanındaki akvaryum koyuna gelinir. Adı kadar berrak ve hoş bir koy burası, gecelemeyi burada yapıyoruz.

8. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Kargı koyunun denizden görünen sahili ve dalgaların fısıldayarak kumsalla oynaşması, sabah kahvaltısını eşsiz dakikalar olarak hafızalara kazıdıktan sonra vira çapa. Ortalama 3 saatlik bir seyrimiz var antik liman (knidos’un) içine demirleyen guletimiz, dışarıdan da öyle güzel gözüküyor ki, kaptanınız servis botuyla sizi antik şehri görmeniz için yardımcı olacak. Gezi sonunda susamış olmalısınız, ama soğuk biralarınız ve meşrubatlarınız hazır bile, yine demir kaldırıyoruz, gecelemeye (mersincik limanına) gidiyoruz. Seçilen bütün bu koylar, geceleri sizin emniyetiniz ve rahatınız için, yıllarca tecrübe edildikten sonra seçilmiştir. Akşama hazırlanan mükemmel yemekler ve müziğin nameleri ile bir gece daha doyumsuz sohbetlerle devam eder.

9. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Artık Gökova koylarındayız. Yolculuğumuzun başlangıcından beri, Türkiye’nin en nadide yerlerini geziyoruz. kiralık gulet ile rotamız ve tatil kararınızın ne kadar doğru olduğunu gördünüz. Hatta denizciliğe meraklı olanlar, kaptandan temel denizcilik kurallarını öğrenmek isterse, bunu zevkle yapacaklardır. Rotamız ( armoni koyu), 3.5 saatlik seyrimiz var. Seyirde rotayı siz çizin, siz hesaplayın, harita okumayı öğrenin, temel denizcilik bilgilerine sahip olun, pusula takip edin! Seveceksiniz. Yemek ve kahve molası burada ama derslere de devam. Önümüzde yarım saatlik bir rota daha var, gecelemek için (çatı koyunu ) tercih ediyoruz. Mangalınızı yakın ve başına da çilingir sofrasını kurun.

10. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Çatıdan erken hareket ediyoruz. Kahvaltıya gecikmemek lazım, bu yüzden seyrimiz erken. Yaklaşık bir saat sonra (Yedi Adalar Çamaltı Koyu) ister kumsala çıkın, ister şnorkel yapın, doğa öyle güzel ki burada bunları size elbette abartarak anlatmıyoruz. Çünkü siz de artık var olanı, bir denizci gözü ile gördünüz. Her yakın mesafede bitmeyen yüzlerce koy ve temiz deniz, hatta harabeler. Nasıl bir vatanda, nasıl bir coğrafyadayız anladınız, tanrıya şükretmek gerek, çünkü bu macerayı size yaşatan kaptanlarınızın, bu karşılaştırmayı, Akdeniz’in her köşesine yaptıklarını bilin. Beş çayı sonrası rotamız (küfre koyuna), geceleme burada. Hatıralarınıza eklediğiniz dostlarınızla şarkılar söyleyin, sesiniz güzel olmasa da biz anlarız mutluluk nemalarıdır.

11. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

O kadar görecek yer var ki, bu zamana kadar hep farklı koylarda durmak için sabah rahatınızı bozduk, ama hepsi sizin göz zevkiniz ve güvenliğiniz içindi. Bu seferki koyda öyle görmeden gitmeyelim dedirtenlerden, (tuzla koyuna) dümen çeviriyoruz. Kahvaltı ve öğlen yemeği için buradayız, kaptanınız göstermedik yer bırakmamak için elinden geleni yapıyor. Vira çapa rotamız (Löngöz koyu), elbette yalnız değilsiniz koylarda, ama bizim seçtiğimiz kaptanlar, denizin üstü kadar denizin dibini de bilirler. Uygun bir yer bulacağına eminiz, emniyet esastır, gecelemek için buradayız. Gecenin dingin, sakin ve huzurlu sessizliği şair olmak için çok zorlamaz insanı.

  • Bu gecenin son gece olması da var
  • Emret gül renkli şarabı getirsinler
  • Gafil bir kez gittin mi bir daha dönmek yok
  • Altın değilsin ki gömüp çıkarsınlar
12. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Sabahın telaşı aşçıda farklı, gemicide başka, hepsi sizin rahatınız için. Kahvaltı sonunda her gün saat 11:00 civarında hakim rüzgarlar çıkar sürekli, rotanız istikametinde ne büyük şanstır Gökova’da, kaptan varsa yelkenleri fora eder, makine stop, rüzgarın fısıldayan sesi, yol alan guletin sessizliği bozan hışırtısı, bunun tadını çıkarın. Rotamız (okluk bükü), Türkiye’nin dünyayı geleneksel Tirhandil ile ilk kez gezen yelkencisi, Sadun Bora buradadır, koyun girişinde mahzun deniz kızı karşılar sizi, ama o hep Sadun Bora’yı bekler. (İngiliz limanının) bu eşsiz kıvrımları büyüler sizi, kaptanınız limana yanaşır, beş çayınız, aperatifler yada rakı zamanı gelmiştir artık gerisi size kalmış.

13. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Fark ettiniz değil mi!!! Biz buna alışmak diyoruz, kiralık gulet sahibi gibi davranmak yerine, personele misafir olduğunuzu hissettirirseniz, bu yalnız deniz adamları sizin için inanamayacağınız kadar fedakar olabilirler. Eminiz deniz hakkında onlardan çok şeyler öğrendiniz, tanıştınız. Biz doğru kaptanı ve personeli bulduğunuzu farz ediyoruz. Yanlışları düzeltmek bizim görevimiz, yeter ki bilelim. Kahvaltıdan sonra rotamız (sedir adası), 1 saatlik seyir sonunda alargadayız. Kaptan servis botu ile sizi adaya çıkaracak, kameralarınızı almayı unutmayın. Beş çayını da burada veriyoruz, gecelemek için (Karacasöğüt Limanına) demir alıyoruz. Akdeniz akşamlarının hiçbiri diğerine benzemez. Marmaris 30 dakikalık mesafede, çıkmak isterseniz kaptanınız yardımcı olacaktır.

14. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Demiri erkenden alıyoruz, rotamız (çökertmeye). 3 saatlik seyrimiz var, kahvaltıya biraz geç başlasak da çökertme buna değer, ama (orak adasını) da görmeden olmaz. Bu turkuaz renkli koy tabiat harikası, öğlen yemeğine buradayız. Maske ve paletinizi alın, keşfedin denizin dip güzelliklerini. Siesta sonrası demir alıp (kara adanın poyraz limanına ) gecelemek için geliyoruz. Turumuzun son gecesi, karşıda Kos Adasının ışıkları görünüyor, gece sakin. Dönüş hazırlıkları için valizler hazırlanır, tabii adettendir, misafirler gönüllerince zarflarını personele verir, ki, bu memnuniyetin ifadesidir, sizi her türlü şartlarda kollayan ve hizmet eden personelinde gönlünü almak gerek. Vedalar böyle daha gerçekçi olur.

15. Gün (Kiralık Gulet Göcek Bodrum)

Artık herkes hazır, kahvaltı sonrası demir alan kaptanımız, bodrum limanına yanaşır, servis aracımız sizi bekliyor, denizciler valizleri araca yerleştirirler, ışıltılı gözleri ve dinlenmiş bronz bedenleri uğurlamak tabii denizcilerin karıdır, zira bilirler ki seneye yeniden buluşmak var. Verilen emeğin boşa gitmediğinin ifadesidir gülen gözler, artık veda vakti yeniden görüşmek üzere.