Satılık Yatlar

Satılık Yatlar

Satılık YatlarSatılık yat almak isteyen veya yatını satmak isteyen yat sahiplerinin dikkatine, Türk bayraklı yatların yabancı uyruklu şahıslara yapılacak yat satış işlemleri Türk vatandaşlarına yapılan satışlardan tamamen farklı olup ihracat işlemleri yapılmalıdır doğal olarak bayrak değişimi gibi birçok formalitesi bulunduğunu ve bu işlemleri ehline yaptırmak gerektiğini bilmelidirler. Bizdeki satılık yatlar listesinden yat satın almayı düşünen yabancı uyruklu kişiler adına tüm satış işlemlerini en kısa sürede tamamlayıp yatın evraklarını yeni yat sahibine teslim ediyoruz.

Yat Alırken

Örnek olarak belirtmek gerekirse gulet veya motoryat satın alacak kişi önce istemiş olduğu yatı görmeye gelir. Eğer yatı beğenmiş ise sahibiyle konuşup anlaşmak için bir araya gelinir. Yatın tüm eksiklerini yat sahibinden birebir öğrendikten sonra satılık yatlar baştan aşağı ekspertiz ederek sonradan oluşacak farklı masrafları müşteriye bir rapor halinde sunarız. Satılık yatlar listemizden, yatı satın almak isteyen müşterimiz kararını verir. Eğer yatı alacak olur ise broker eşliğinde yatını satacak olan kişiyle bir araya gelinir yapılacak masraflar hakkında konuşulur ve pazarlık yapmaya başlanır. Broker olarak genelde yat alacak olan müşterimizin yanında olmaya çalışırız yata istemiş olduğumuz fiyatlarda satın almak için çaba gösteririz ve yatın yeni sahibine devredilmesi için tüm evrak işlemleri devir teslimini beraber çalışanlarımızla yaparız.

Satılık yatlar guletler motoryatlar veya yelkenli kayık gibi birçok yat modellerinde müşterilerimize satış olarak veya ikinci el yat satın alacak olanlara ekspertiz hizmeti sağlıyoruz.

Yat ile Gulet Farkları

Yelkenli yatları ile guletleri karşılaştırmak gerekirse 26 metre bir gulette olan rahatlık 40 veya 45 metre yelkenlilerde aynı rahatlığı yakalayabilmek mümkündür bunun nedeni yelken yat olmasıdır baş bodoslama çok ince başlayıp ortaya doğru genişler ortadan kıça doğru daralma devam eder kıç taraf baş ile aynı olmaz başa göre biraz daha geniş yuvarlak kıvrımlı veya kesik düz biterler, yelkenli yatlar yelken amaçlı imal edildikleri için denizdeki sürtünme az olmalı bunun nedeni az olan rüzgarlarda bile makine gücü gibi rüzgarı kullanarak gitmeleri, motorla gittiği gibi yelken ile de çok rahat bir şekilde giderler, bildiğiniz gibi guletler de yelkenlidir. Fakat gövde çok geniş olduğundan iç rahatlık mükemmeldir dış rahatlık ona keza fakat yelken açtığında çok surat yapamazlar.

Örneğin 30 metre bir gulet makine arızası yaşadığında yelken açıp gitmek istediği yere ulaşmak için zorlanır hatta tiramola atamaz aynı boyda veya daha büyük bir yelkenli satılık yatlar makine gücüyle gider gibi hareket edebilme olanağına sahiptir yeter ki rüzgar olsun, gövdedeki çalık daralmaların suyu az tutmasından ve salmaların baştan kıça kadar olmadığından dolayı çok rahat tiramola yaparlar yelken ile hareket kabiliyeti mükemmeldir.