Kiralık Gulet Gokova Bodrum

Kiralık Gulet Gökova Bodrum

Misafirlerimize tavsiyemiz, Bodrum Gökova rotamızın bir haftalık mavi yolculuk için temmuz ve ağustos aylarında en uygun rotalardan biri olmasıdır .Yaz sezonunun nemli ve sıkıcı havası sürekli esen rüzgarlar ile hem yelkene müsaittir hem de nemden uzak tutar insanı. Burada rüzgardan kastedilen kuvvetli ve insanı bezdiren olmadığı gibi insanı serinleten frişka yelken rüzgarlarıdır ve nemi de kurutur bu nedenle tavsiye edilen rotalarımızdan biri olmaktadır.

1. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)


Transfer aracı ile gulete getirilen misafirler kabinlere yerleştirilir. Tanışma kokteyli ve kaptanınızın güvenliğiniz için gulet kiralama ile ilgili bilmediğiniz kuralları öğreten tavsiyeleri sonrası, eksikler yeniden sorulup tamamlandıktan sonra vira bismillah rotamız (tavşan burnu). Yaklaşık bir saatlik seyir sonrası koya yanaşırken, aman acele etmeyin kaptanınız manevrayı bitirsin ve denize öyle atlayın. Kısa bir yüzme molası ama daha güvenli ve farklı bir koya demir alıyoruz. Bir saat sonra (pabuç burnundayız). Akşama levrek mangal var, aşçı mangalı yakarken siz de gün batmadan rakıları bir yoklayın bakalım. Sofra renk cümbüşü, mangalda neler olmaz ki, tabii elbette işi bilen aşçılarla çalışıyoruz.

2. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)


Sabah kahvaltısı aynı koyda, bol çeşitli kahvaltıya bir türlü veda edemiyorsanız bu normaldir, denizde iştah daha farklıdır, siz keyfinize bakın. Sonra vira çapa rotamız (Alakışla Koyu). Yaklaşık bir saatlik seyirle bu güzel bu berrak deniz ile görsel ziyafete dönüşüyor öğlen yemeği. Daha sonra siz kahvelerinizi yudumlarken hafif müzik sizi siestaya davet eder, eh sizde bırakın kendinizi. Sonrasında kaptan gecelemek için (çökertmeye) dümen çevirir. Çam ağaçlarının denize yapmış olduğu gölgeler ve koyun doğanın içinde bir ressamın yaptığı kadar güzel görünen bu eşsiz köşe sizi büyüleyecektir. Denizin uygun sıcaklığı, saatlerin nasıl geçtiğini fark etmeden çocuklaştırır sizi. Çay ve aperatif saatinde kıç üstündeki masada toplandığınızda, denizde olmanın ne büyük nimet olduğunu düşüneceksiniz.

3. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)

Kiralık Gulet Gökova BodrumSabah kahvaltısında aynı koydayız, gece ve gündüz farklı ışıklarla değişen koyun güzelliği mükemmel, kahvaltı sonunda bu akvaryum görünümlü denizde balıkları beslersiniz. Tabii ayrılmak zor bu güzel koydan ama rüzgar başladı artık, yelkenler fora rotamız armoni koyu. Sessiz yelken seyri denize daha çok bağlar sizi, üç saat sonra armoni koyundayız, uygun bir yere demirleyen kaptanınız, öğlen yemeği ve yüzme molasını burada verir ama gün daha bitmedi vira bismillah akşam için çatı koyundayız. Beş çayına sigara börekleri var ama akşama da mangal, neler yapabileceğinizi siz tahmin edin ama bize göre rakınızı kapın ve aşçının yanına yerleşin, o size çilingir sofrasını kurar orada, bu arada sofrayı da unutmayın finali orda yaparsınız.

4. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)


Pek çiğ yağmaz Gökova körfezine, güvertede uyandıysanız yeni güne, bırakın kendinizi denizin ılık kollarına kahvaltı çanı duyulana dek çıkamazsınız sudan. Bol çeşitli kahvaltı sonunda çapa kaldırıyoruz, rotamız (Çamaltı Koyu). Kaptanınız ortalama bir saatlik seyirle, yarım ada oluşturmuş yüksek tepelerin denizde dantel gibi işlenmiş Çamaltı koyuna yanaştırır guletimiz. Dışarısı biraz kabarık deniz de olsa içerisi süt liman. Manzara nefes kesici, öğlen yemeği ve kahvesi için buradayız. Adı üzerinde çamlar bu kadar yakın olunca denize, adı da Çamaltı olmuş bu güzel koyun. Demiri (Küfre Koyuna) gecelemek için kaldırıyoruz, kısa bir seyir sonu hazırlanmış böreklerle çay saati ve gulette buradayız.

5. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)

Sabah erkenden vira bismillah! Koylar o kadar çok ki, gösterebileceğimiz kadarını sunalım sizlere. Kahvaltı (tuzla koyunda), sonra tekrar vira demir (Löngöz koyu), görmeden gidilmez. Kiralık gulet ile (İngiliz limanındayız), Kiralık guletler için su ihtiyacını ikmali (okluk koyundayız). Son dönemlerde yelkencilerin ustası sayılan, dünyayı geleneksel Tırhandil guleti ile gezmiş, bu büyük yürekli Adam’ın Sadun Bora’nın koyu da sayılır. Koyun girişinde Sadun Bora’nın deniz kızı güneşlenir, iskele tarafındaki taşın üstünde fikir babası tabiî ki Sadun Bora’dır. Her gidiş gelişinde konuşur deniz kızıyla. Yeşilin türlü tonları ve denizciler için emniyetli olması ile kaptanların gözde koylarındandır.

6. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)

Kahvaltı İngiliz limanı okluk koyunda. Çamların kokusu yeniler insanı adeta, tabiat ananın bu kadar cömert olduğu bu koydan hareket etmek gerek, zira rotamız (sedir adasına). Açıkta rüzgar altı koyuna funda çapa, kaptanınız karaya çıkmanıza yardımcı olacak, bu ilginç plajda Cleopatra’nın yüzdüğü ve kumlarının dışarıdan getirildiği söylenir. Ne kadar doğru bilinmez ama siz kraliçe ile aynı kumsalı paylaşın. Dönüşte masanız hazır, yemeğinizin ve kahvelerinizin tadını çıkarın. Akşama (Karacasöğüt limanındayız), iskeleye yanaşan kaptanınız, isterseniz yarım saatlik mesafedeki Marmaris’in renkli gecelerine gönderebilir sizi, tabii minibüsle ama seçenekleri kullanmak isterseniz, kiralık gulette kalın akşama sahil yürüyüşü yapın, yada bu küçük köyü keşfe çıkın.

7. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)

Sabah erkenden demir alıyoruz, yolumuz 2.5 saat, kahvaltı mazı bükünde. Bu turkuaz görünümlü koyda durduğumuzda, dönüş de size göre başladı elbette. Biliyoruz ki, tatilin pek çabuk geçtiğini düşünüyorsunuz, ama bilin ki doğru grup, kaptan ve personelle tanışmak da başlangıç için güzel, (mazı koyundayız) kahvaltı ve yüzme molası sonrası rotamız (orak adası),öğle yemeği burada, tekrar demir alıyoruz (tavşan burnu), beş çayı, yüzme molası, rotamızı kara adanın poyraz koyuna gecelemek için kalıyoruz. Akşam yemeği sonunda, Kos adasının uzaktan görünen ışıkları, ama ulaşmayan gürültüsü ile bir gece daha geçiriyorsunuz.

8. Gün (Kiralık Gulet Gökova Bodrum)

Artık dönüş telaşı başladı, sabah erkenden kalkan vedalaşır gibi denize girer, öyle ya seneye kim bilir kaçımız beraber olacak tatilde. Gönül elbette ister ama şartları tamamlamak gerek. Para, zaman, sıhhat ve ille de istek. Siz isteyin biz hazırlayalım. Kahvaltıdan sonra limandayız, vedalaşmadan önce zarfları personele veriniz ki, hafta boyunca size hizmet eden bu denizciler de sizi gönül rahatlığı ile uğurlasın, valizler transfer aracına yüklenirken, vedalar tekrar buluşmak üzere.

kiralik_gulet_bodrum_turkey kiralik_gulet_bodrum_turkey