Kiralık Gulet ile Göcek Koyları Rotası

Kiralık Gulet Göcek Koyları

Kiralık Gulet Göcek Koyları

Kaptanınız olarak, size tavsiyemiz olacaktır. Anlattığımız güzellikler ve yaşananlar tamamı ile doğru. Ancak lütfen yanınıza alacağınız arkadaşlarınızı iyi karar verin getirin, yada kendi grubunuzu oluşturun, ve acentenizden mümkünse personeliniz hakkında referans alın, uzaktan yat seçmeye benzemez. Güzelim tatili kendinize zehir etmeyin. Acentemiz özellikle çok hassas ve seçicidir. Sizin yıl boyunca düşünüp hayaller kurduğunuz tatilinizin önemini biliyoruz. Bu konuya çok dikkat ediyoruz ve sizi sonuna kadar kazanmak istiyoruz.

1. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Guletimizde katılımınızı en geç 16:00 olarak kabul ediyoruz. Tanışma kokteyliniz sırasında kaptanınız size denizcilik, rota ve gulet kiralama deki kurallar konularında bilgiler verecek. Kiralık gulet Göcek Koyları denize olan özleminizi biliyoruz. Halatlar mola en yakın (Tersane adasında ) funda çapa, kristal berrak sularda serinlerken kararınızın ne denli isabetli olduğunu düşüneceksiniz, evet henüz yeterince hasret gidermediniz ama keşfedilecek çok koy var ve sıralı bükteyiz çay saati sonrası. Akşam yemeği öncesi sizi yüzmeye davet ederken aşçınız da mangalınızı yaksın, müzik ve dingin sessizlik doğa ile baş başa ilk gecede uzatın elinizi yıldızlara…

2. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Aynı koyu gece ve gündüz farklı renklerle görmek sizi şaşırtacak, hadi denize sabah duşunuzu orda alın ve uyanın kahvaltınız sizi bekliyor olacak. Keyfe devam! Dış Gobün Adanın altında demirliyoruz. Deniz sakin, su berrak, çamlar yeşil, su bakir. Öğlen yemeğinde buradayız hatta bu rehavete siestayı da ekleyin, akşam gecelemek için (domuz adasındaki panço koyundayız) Akşam çayı, aperatifler sonrası yemeğe hazırız gecelemeğe buradayız.

3. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Sabah seyrüsefer uzunca, Fethiye körfezini geçeceğiz. Kahvaltı erken, rotamız (ölü deniz) ve (kelebekler vadisi). Bu eşsiz güzellikler size görsel ziyafet ve deniz keyfi sunuyor, ama bitmedi, gün batmadan (St. Nikolas) adasına demirliyoruz.

Yarı batık ada gerçek bir açık müze. Geçmişteki medeniyetlerin neler yapabildiğini görecek, bilgilenecek ve etkileneceksiniz. Ayrıca su sporları yapmak için mükemmel bir yer, akşama komşu tekneler ve onların uzaktan gelen mutlu kahkahaları, Akdeniz akşamları konusunda bir fikir verecektir sizlere.

4. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Kiralık Gulet Göcek KoylarıSabah kahvaltısından evvel yüzebilmek çok keyiflidir, zira sıcak yaz sabahında akşamdan kalan yorgun bedenlere mükemmel fırsat. Kahvaltı sonrası vira bismillah rotamız (turunç pınarı) Bu güzel koylara, mis kokulu çamlar bile denize kadar hürmetle eğilmiş, hatta ağaçlardaki halatlar, hadi çocukluğunuza dönmek ve Tarzan olmak için fırsat.

Akşama kumanya ve su ikmali için (Fethiye’deyiz) bu arada sizde çıkın ve bu güzel beldeyi tanıyın biraz. Geceleme (kızıl adada) Fethiye ve çalış plajının göz kırpan ışıkları uzaktan o kadar hoş ki.

5. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Acelemiz, (yassıca adalarına) bu nadir güzellik eğer zamanında ziyaret edilmezse, günü birlik kiralık guletler öğlene yüzlerce günlük misafiri getirecektir. Bu yüzden denizin dingin, koyun sakin olduğu bu saatleri kaçırmamak gerek. Bu yassı adanın içindeki göl şaşırtıcı. Biraz spor için uygun yürüme alanı var burada. Kameralarınızı alın ve tepeye çıkın, aşağıdaki adaların ve denizin renkleri ile büyüleneceksiniz. Ama gün daha bitmedi, akşama (sarsala koyundayız) mangalda balık, sofrada rakı, roka ve ille de müzik. Unutun bakalım unutabilirseniz.

6. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Sarsala koyunun muhteşem sabahı ile açılan iştahınızı serbest bırakın. Kahvaltı sonrası rotamız (binlik koyu) Nasıl anlatılır ki? Her köşesi ayrı güzellik, Denize dik inen yamaçlar bir ya da iki kiralık guletiler konaklayabileceği koylar ve denizin içine kadar inmiş çamları ve emniyetli bir liman oluşu yüzünden, dünyanın dört bir yanından gelen kiralık guletler güzellikten payını almak için buradalar. Öğlen yemeğine buradayız; isteyene su sporları ya da olta balıkçılığı ya da şnorkelle ilginç dip yapısının keşfi ya da siesta, aman kitaplarınız evde kalsın, zira gözünüzü doğadan ayıracak zamanınız olmayacak. Öğlen sonrası rotamız (ağa limanı) Eminiz tanrının bizi nelerle ödüllendirdiğini düşüneceksiniz. Yüzün, sohbet edin ya da bir saatlik mesafede, tepedeki kilise ve harabeleri görün bakın eskiler bu güzellikler için tanrıya nasıl şükür etmişler.

7. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Kahvaltıda, ‘eh artık her şeyin bir sonu vardır’ diye düşünmeye başladınız. Hatta bu güzelliklerle daha önce neden beraber olmadığınıza da içlenirken, işte son gün, gelecek yazın planlarını yapmak için ve yeni renkler katmak için sohbete başlarsınız. Ama gün daha bitmedi henüz, (manastır koyunda) batık hamama, Kleopatra’nın neden gelmiş olduğunu sormazsınız bile, zira bu cennete gelebilmek belki de kraliçelere mahsus olmalı. Öğlen sonrası rotamız, (bedri rahmi koyu) adını aldığı bu şair ve yazarın buraya sürgüne gönderilmiş olması. Ödül mü, ceza mı diye düşündürüyor insanı ya da bu güzellikte insan şair de olur, yazar da, ressam da diyorsunuz. Haydi, kıyıya şairin kendi eli ile resimlediği balık orda duruyor, kaptanınıza sorun size göstersin.

8. Gün (Kiralık Gulet Göcek Koyları)

Şimdi bu yolculuğun son gün olduğunu düşünerek yanıldınız. Bu sizin belki de mavi yola başlangıcınız. Rotanıza bakın haritanızla orantılayın. Keşfedilecek çok rotalar, damakları süsleyen lezzetler, antik çağlara yolculuk yapacak ne keşifler var. Artık dostlarla bu yolculuğun ne kadar aktif ve keyifli olabileceğini biliyorsunuz. Biz size doğru kiralık guletler, kaptan ve personeli sağlayalım, siz ise, size eşlik edebilecek doğru dostları yanınızda getirin. Bırakın yelkenler açık kalsın rüzgârı bekleyin…

Kiralık Gulet ile Göcek Koyları

Ben olmayınca bu güller, bu selviler yok
Kızıl dudaklar, gül kokulu şaraplar yok
Sabahlar, akşamlar, sevinçler, tasalar yok
Ben düşündükçe var bu dünya, ben yok oda yok.

-Ömer Hayyam

Eh öğrenmek için yedi gün yeter. Saat 10:00 şimdi yolculuk zamanı, veda vakti. Size bunca zaman hizmet eden vefakâr denizcilere, zarflarınızı ve kartlarınızı verin. Öyle ya memnuniyet tek taraflı olmamalı, gelecek sefere denizciler daha fazla motive olsunlar.

sailing_gulet_ile_gocek_koylari_rotasi_turkey sailing_gulet_ile_gocek_koylari_rotasi_turkey